Jak działają krzyże LED

Diody LED to nic innego jak maleńkie światełka, które są stosowane w każdym urządzeniu elektronicznym. Nazywa się je również diodami elektroluminescencyjnymi. Światło LED jest źródłem światła o niskim poborze mocy. Zużywa ono mniej energii elektrycznej niż inne żarówki.

Być może zastanawiasz się, jak działa światło LED, ja też miałem to samo pytanie, gdy byłem dzieckiem. Nigdy nie słyszałam o krzyżach LED, dopóki moja przyjaciółka nie powiedziała mi, że znajdują się one w jej nowym samochodzie. Teraz jestem bardzo podekscytowana, że mogę Ci powiedzieć, że Ty również możesz zrobić krzyż LED w swoim domu lub biurze, aby dodać więcej zabawy.

Co to jest krzyż LED?

Krzyż LED to krzyż wykonany przy użyciu czerwonej, niebieskiej i zielonej żarówki LED. Aby uzyskać pożądane światło, należy połączyć ze sobą trzy różne kolory diod LED.

Jak działa krzyż LED?

Należy zaopatrzyć się w trzy diody LED o różnych kolorach, np. czerwoną, niebieską i zieloną. Zostaną one podłączone do płytki drukowanej i baterii.

Jak zrobić krzyżyk LED?

Jak wspomniano wcześniej, aby wykonać krzyż LED, należy podłączyć trzy diody LED do płytki drukowanej. Podłączenie czerwonej, niebieskiej i zielonej diody LED pozwoli Ci uzyskać światło, jakiego potrzebujesz.

Wnioski:

Krzyże LED są najlepszym prezentem dla dzieci, ponieważ są nie tylko zabawą, ale także rzeczą edukacyjną i pouczającą. Ten krzyż LED można wykorzystać jako dekorację lub ozdobę świąteczną.