shopify traffic stats

Sprawdź jak dobrać odpowiedni wyświetlacz

Sprawdź jak dobrać odpowiedni wyświetlacz

Jaki wyświetlacz LED wybrać?

Dokonując wyboru wyświetlacza trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Mają one wpływ na jakość reklamy, jej cenę oraz możliwości.

1. Wymiary wyświetlacza, tablicy.

Pierwszym wyjściowym parametrem, który jest brany pod uwagę przy wyborze odpowiednich wyświetlaczy diodowych jest ich rozmiar.

a) Wysokość tablicy a wysokość znaków. Wysokość znaków ma bezpośredni wpływ na maksymalny dystans, z którego będzie można przeczytać treść wyświetlaną na ekranie. Im wyświetlane znaki będą wyższe, tym z większej odległości będzie można je czytać i tym nasza reklama będzie miała większy zasięg działania. Wysokość tablicy rzadko pokrywa się z wysokością znaków, dlatego zawsze warto sprawdzić maksymalną wysokość wyświetlanych znaków. Do celów poglądowych przyjmuje się, że każde 10 cm wysokości znaku przekłada się na 50 metrów czytelności. Na podstawie tego otrzymujemy poniższe zależności:

 

 Wysokość znaków  Optymalny dystans oglądania 
10 cmdo 50 metrów
20 cmdo 100 metrów
30 cmdo 150 metrów
40 cmdo 200 metrów
50 cmdo 250 metrów
60 cmdo 300 metrów


b) Szerokość tablicy. Ten parametr decyduje o ilości znaków, która zmieści się na naszym wyświetlaczu LED przy określonej ich wysokości. Im szersza tablica, tym dłuższe hasła reklamowe będziemy w stanie prezentować w jednej chwili. Najlepiej jest dobierać szerokość tablicy do konkretnych haseł reklamowych, które będziemy chcieli wyświetlać na ekranie. Niestety nie da się w prosty sposób powiązać wysokości znaku z jego szerokością. Do wyboru są czcionki o różnych szerokościach, a do tego poszczególne znaki różnią się szerokością między sobą np. "i" oraz "w", dlatego warto konsultować się z nami w tej sprawie. Możemy przetestować i sprawdzić dla Państwa konkretne hasła reklamowe na wybranym modelu tablicy lub zasugerować Państwu określony model wyświetlacza diodowego pod planowane frazy reklamowe. W takim przypadku zapraszamy do kontaktu z nami.


2. Rozdzielczość tablicy i odległości między pikselami.

Drugim bardzo ważnym kryterium uwzględnianym przy wyborze tablicy diodowej powinna być jej rozdzielczość. Często parametr ten jest pomijany już na początku poszukiwań. Najczęściej pytamy o wielkość i cenę wyświetlacza, a to właśnie rozdzielczość decyduje o jakości wyświetlanych informacji i o możliwościach tablicy. Porównywalne gabarytowo  wyświetlacze LED bardzo często mają znacząco różniącą się rozdzielczość. Zasadnicza różnica polega na odległości między pikselami (diodami) w ekranie. Im diody są bliżej siebie, tym więcej ich będzie na określonej powierzchni i tym tablica będzie miała większą rozdzielczość. Różnice mogą być bardzo duże, bo wyświetlacze posiadają odległości między pikselami wynoszące od 10 mm do nawet 30 mm. Technologicznie jes to przepaść, bo jeżeli porównamy sobie ilość diod, która wchodzi np. na 1m2 ekranu to bardzo szybko w liczbach zobaczymy jak różne są to produkty.

 Odległości między pikselami   Rozdzielczość 1m2 ekranu  Ilość pikseli 
10 mm100 x 100 px10 000
20 mm50 x 50 px2 500
25 mm40 x 40 px1 600


Jak można wywnioskować z powyżej tabelki odległości między pikselami mają bardzo duże przełożenie na ilość diod w tablicy, a tym samym na odwzorowanie i jakość znaków czy grafik na niej prezentowanych. Bezwzględnie trzeba brać pod uwagę ten parametr przy porównywaniu ze sobą wyświetlaczy diodowych.


3. Tablica tekstowa a tablica graficzna.

Tablice tekstowe są to urządzenia, na których można wyświetlać znaki (m.in. litery i cyfry) dostępne na klasycznej klawiaturze komputerowej. W przypadku paneli tekstowych znaki wyświetlane są przeważnie w jednej linii.

Tablice graficzne są to urządzenia, które mogą wyświetlać zarówno tekst jak i grafikę. W przypadku diodowych reklam graficznych tekst może być wyświetlany w dowolnym języku z dowolną czcionką zainstalowaną na komputerze. Dodatkowo tekst i grafikę można prezentować w jednej bądź kilku liniach o dowolnym rozmiarze. Właściwości te sprawiają, że wyświetlacze graficzne są lepsze od wyświetlaczy tekstowych. Dla porównania można obejrzeć galerię tablic tekstowych i tablic graficznych.


4. Wyświetlacz jednokolorowy a ekran 15 kolorowy.

Jednym z dylematów, przed którym stajemy przy wyborze tablicy, jest kolor, w jakim nasza reklama będzie świeciła. Do wyboru mamy ekrany jednokolorowe i 15-kolorowe. Tablice 15-kolorowe wydają się być ciekawsze dla oka, są także rzadziej spotykane, dlatego mogą sprawiać wrażenie atrakcyjniejszych. Częściej spotykane są wyświetlacze jednokolorowe, które  są równie skuteczne jako reklama świetlna. Tak naprawdę sprawą gustu jest wybór pomiędzy panelem jednokolorowym i 15-kolorowym jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko tę własność tablicy reklamowej.

5. Technologia diod LED

Mamy na razie dwa rodzaje diod - THT (zwykłe, przewłekane) i SMD (bez obudowy). Te ostatnie są nowoczesnejsze, mają większy o połowę kąt oglądania, ale nie sa tak jasne jak THT. SMD stosujemy raczej wewnątrz, a THT na zęwnątrz. Jednak są już moduły produkowane przez RGB Technology wyposażone w SMD diody do zastosowania na ulicy.

Więcej informacji o wyborze krzyży aptecznych oraz telebimów znajdą państwo w odpowiednich artykułach na naszych stronach albo u doradcy za tel. 506 697 295.

Moim zdaniem na ostateczną decyzję mają wpływ następujące rzeczy:

- otoczenie reklamowe – czy w okolicy miejsca montażu występują  inne reklamy świetlne i jakiego rodzaju. To ważne z punktu wyróżnienia reklamy Klienta

- producent, gwarancja, szybkość serwisowania

- nowoczesność narzędzi oraz na jak długo inwestujemy w reklamę - mówi Prezes Astel Europe Eugeniusz Jaworski, partner handlowy RGB Technology w Polsce i UE.


Chętnie doradzimy Państwu w wyborze narzędzi reklamowych!

+ 48 506 697 295


Zapisz się do naszego newsletter'a!

Reklama_swietlna_LED_BestREKLAMA