shopify traffic stats

Dlaczego LED? Dlaczego RGB Technology?

Dlaczego LED? Dlaczego RGB Technology?

Led technology, RGB technology

Sporo telebimów na ulicach, sporo proponowanych rozwiązań, sporo producentów i handlowców narzędziami reklamowymi LED. Jak wybrać? Jak zyskać a nie stracić? Porozmawiamy o tym z wlaścicielem Astel Europe i marki BestREKLAMA panem Eugeniuszem Jaworskim.

- Jak według Pana wygląda rynek LEDów i reklamy zewnętrznej w Polsce?

- Witam pana Redaktora oraz wszystkich Czytelników. Rynek Polski jest zdecydowanie dużo ciekawszy od, na przykład, rynku ukraińskiego, nawet pomijając aktualne wydarzenia w Donbasie. . Obecnie na ok. 200 telebimów ukraińskich mamy już ok. 1000 w Polsce. Jest to trend światowy, że z czasem zwykła reklama czy billboard staje się telebimem. Podobnie jak zwykłe żarówki sukcesywnie wymienia się na żarówki ledowe. Tak samo jak oświetlenie LED w kasetonie czy przy banerze zastępuje już zwykłe lampki czy to LDS czy halogeny. Duży wpływ ma na to mniejszy pobór mocy i bardzo długi czas działania. Oczywiście należy rozróżnić tanie produkty „no-name” jednorazowego użytku a produkty firmowe, z renomowanym brand'em i co ważne z wysokiej jakości diodami oraz zasilaczami w środku.

- To znaczy że rewolucja LED'owa trwa?

- Tak, może nie rewolucjaale z pewnością ewolucja źródeł światła.
the_best_LED_signs- Wróćmy do telebimów. Doradzi Pan z wyborem telebimu dla reklamy osób trzecich?

- Oczywiście! Najpierw nie koncentrujemy się na cenie. Cena to nie gwarancja prawidłowego wyboru. Ja lubię porównać kupowanie telebimu z zakupem samochodu. W tym wypadku także droższe nie zawsze znaczy lepsze. Dość spora inwestycja w telebim LED wymaga odpowiedniego podejścia. Najpierw pytamy siebie dlaczego? Co będziemy odtwarzać na tym telebimie, jakie pliki, dla kogo, z jakiej odległości będzie widoczny, kto i w jaki sposób będzie zarządzać treścią? Odpowiedzi na te pytania dają nam parametry rozdzielczości, jasności, rodzaju diod i ich kolorów.

Zwykła realizacja telebimu LED dla reklamy zewnętrznej, czyli zamiast billboard'u, to dioda THT albo tak zwana przewlekana, krok pikseli, czyli rozdzielczość telebimu albo rastr - 16 albo 20 mm, jasność 7000-8000 nit, oprogramowanie i zarządzanie przez komputer i sieć LAN albo WiFi albo LTE. Mamy w ofercie i nowoczesniejsze rozwiązania na diodzie typu SMD z rastrem 16 mm i mniejszym.

- Dość sporo parametrów, prawie że samochód!

- Telebimy RGB Technology w dniu dzisiejszym to chyba 'Tesla' w świecie ekranów albo telebimów LED, najpierw ze względu na energooszczędność, niską wagę i małą grubość narzędzi. Co do ceny to mamy rozwiązania na każdy portfel, chyba nie mamy 'bentlejów' albo 'cherry' (śmieje się - red.).

- Co jeszcze jest ważne przy decydowaniu o inwestycji w telebim?

- Zawsze mówię klientom o warunkach i terminach gwarancji, warunkach serwisowania, możliwościach zarządzania treścią.

Co z tego, że kupili tanio? A w razie jakiejkolwiek naprawy trzeba czekać trzy miesiące? Albo, jak mówią klienci którzy mają dość 'no-name' narzędzi: "nie ma już na magazynie odpowiednych modułów i muszę wymieniać cały wyświetlacz", albo krzyż na przykład.

W przypadku telebimu to nie tylko czas wymiany. Dioda z czasem traci na jasności, jak tania tak i droższa, co sprawia, że wprowadzenie nowego modułu razem ze starymi staje się widocznie i wygląda bardzo niestetycznieRGB Technology działa w ten sposób, że nie tylko precyzyjnie selekcjonuje diody od renomowanych producentów (CREE, Avago), ale i stosuje odpowiednie własne oprogramowanie, które steruje poziom jasności tak, że nasz wzrok nie widzi różnicy pomiędzy nowym i starym modułami.
Co do jakości produkcji to mamy bardzo dobrze wyniki na rynku niemieckim. A klient ten najpierw patrzy na dane techniczne, certyfikaty i rekomendacje, jakość składników, termin gwarancji, szybkość naprawy a dopiero potem na cenę.

Telebim_LED_RGB10_p10_polski

- Wszystko wspaniale i atrakcyjnie, jak zawsze mówią sprzedawcy. Ale dlaczego Astel Europe? Przecież mogę pójść i kupić prosto z zakładu w Tymieniu!!

- Nie mam nic przeciwko! Ale czy samochód też będzie Pan próbował kupić w zakładzie produkcyjnym? BMW w Monachium, na przykład? Może to się Panu i uda, ale są dwie proste kwestie. Zakład nie będzie się Panem zajmował jako jednym i ulubionym klientem, bo ma ich setki i to sporo ciekawszych ze względu na swój własny interes. Producent skupia się na produkcji, aby była nowoczesna, atrakcyjna, wysokiej jakości, itd. Natomiast przedstawiciel handlowy, w tym Astel Europe, koncentruje się na kliencie, jego potrzebach, jest w stanie sprawdzić warunki i tereny montażowe, doradzić, a także oferuje własne wykonanie, serwisowanie oraz wymianę gwarancyjną.

Astel Europe wyróżnia doświadczenie w branży reklamowej w międzynarodowym otoczeniu i to nie tylko z narzędziami LED. Wyróżnia nas nastawienie na klienta oraz jego indywidualne potrzeby, doświadczenie w serwisowaniu i obsłudze pogwarancyjnej. Wszystkiego nie powiem bo i tak już dużo mamy do drukowania! Pozostałe sekrety tylko przez telefon albo tête-à-tête!
Mówiliśmy cały czas o atutach technicznych LEDów i RGB Technology. Ale jeżeli chodzi o wymianę billboard na telebim LED to są także i długotrwałe wyniki finansowe. Ale o tym innym razem..

- Tak, ale papieru mamy dużo! Cóż, dziękuję za rozmowę i życzę udanego handlu!

- Ja również dziękuję i zapraszam do współpracy

Skrót wywiadu z artykulu Outdoor signs /Ukraine, Russia/

Dlaczego RGB Technology?

Doświadczenie na rynku Ponad 29 000 realizacji w Polsce i po za granicami kraju – zapewniamy kompleksową realizacje projektów. Służymy naszym doświadczeniem przy wyborze miejsca, typu telebimu i sposobu finansowania
Serwis i wsparcie techniczneWłasny serwis mobilny oraz rozbudowana sieć przedstawicieli na terenie całego kraju – zapewniony szybki czas reakcji
Posiadane certyfikaty jakościISO 9001, ISO 14001, CE

Wyróżnienia i nagrody
Korony Reklamy na Targach Remadays w Warszawie

Szkolenia z zakresu obsługi telebimu i oprogramowania
Każdy klient i osoba obsługująca telebim odbywają szkolenie z zakresu obsługi

Własna ekipa montażowa
Szybki i sprawny montaż na terenie Polski

Stałe stany magazynowe
Dostawa urządzeń do 7 dni od zamówienia
Gwarancja
Płacąc za towar klient ma prawo do otrzymania pisemnych zobowiązań gwarancyjnych (zastosowanie przepisów z Kodeksu Handlowego oraz wybrane zagadnienia Kodeksu Cywilnego). RGB Technology zapewnia pełną gwarancję producenta. Wybierając nasz produkt masz pewność, że solidna, rozwijająca się firma wywiąże się terminowo zarówno z zamówienia, jak i zobowiązań posprzedażowych.


Serwis pogwarancyjnyZapewniamy serwis pogwarancyjny, dysponujemy fachową grupą ludzi, którzy przy zamówieniach wielkogabarytowych dojadą na miejsce instalacji wyświetlacza. Urządzenia naszej produkcji są zbudowane modułowo, tzn. awaria czy uszkodzenie mechaniczne jednej części wiąże się jedynie z wymianą tej części, czyli modułu.
Znak CEWszystkie produkty posiadają certyfikat zgodności ze zharmonizowanymi Dyrektywami Unijnymi – znak CE. Kompleksowe podejście do produkcji, transportu, gwarancji i serwisu czyni nasze produkty Produktami Bezpiecznymi (w oparciu o biuletyn EU – Produkty Bezpieczne).

Zapraszamy do zapoznania z ofertą telebimów RGB Technology. Różne rozmiary modułów, rodzaje diod i rastry pozwalają zaoferować korzystne rozwiązania dla wszystkich klientów, kierując się zasadami: jakości, energooszczędności, gwarancji i serwisu na lata.  

Już zaufali RGB Technology znane i wymagające klienci, jak ruwnież tysiący malych i średnich firm Europy:

Klienci RGB Technology